Чого бояться краматорчани?

Пандемія коронавірусу вплинула на психічне здоров’я мільйонів людей у світі, й Україна не виняток. Багато людей відчувають підвищену тривогу та страх і потребують психологічної допомоги. Особливо страждають соціально незахищені верстви населення. 

Через карантин сім’ї, які живуть в різних містах і країнах, не можуть бачитись, як раніше. Друзі не можуть ходити в гості. А літні люди як найбільш вразлива категорія взагалі опинились у повній ізоляції. До тривоги за власне життя і здоров’я близьких додається страх втратити роботу і залишитись без засобів до існування.

Ми поспілкувалися з мешканцями Донеччини і запитали, чого вони бояться в такий складний для всього світу час. Як свідчать результати, більшість боїться захворіти. Багатьох лякає самотність, у когось є страх залишитися без роботи і зіткнутися з матеріальними труднощами.

Необхідно розуміти, що, коли страх стає реальністю, людина впадає в паніку. І добре, якщо  поруч є той, хто може підтримати і допомогти вийти з депресії. Але є люди, які живуть одні, є ті, хто з усіх сил приховує свої тривоги. Не знаючи, до кого звернутися по допомогу, людина або намагається забутися будь-якими способами (алкоголь, наркотики), або остаточно закривається від усього світу і втрачає віру в майбутнє.

У часи пандемії людям особливо важливо:

  • замислюватися над власним психологічним здоров’ям;
  • не ігнорувати емоційно-психологічний стан (свій та людей навколо);
  • не закриватися в собі, звертатися по психологічну допомогу

Подолати страхи та повернути спокій допоможе кваліфікований спеціаліст. Він краще за інших зможе зрозуміти емоційний стан людини і причини її проблем, а найважливіше – шляхи виходу з кризи.

На жаль, далеко не всі українці довіряють психологам, а ще менший відсоток готовий платити за прийом у «душевного лікаря». Тому Міжнародна організація з міграції (МОМ) пропонує краматорчанам безкоштовну психологічну підтримку.

Знайти допомогу і  вихід  з будь-якої ситуації можна, звернувшись на гарячу лінію психологічної підтримки за телефоном: 0 800 211 444.  Досвідчені психологи нададуть консультацію людині будь-якого віку, анонімно та конфіденційно. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів на території України безкоштовні.

Лінія працює з 9:00 до 18:00 в робочі дні та з 10:00 по 17:00 у вихідні.

Організатором гарячої лінії психологічної підтримки є Міжнародна організація з міграції (МОМ), а фінансує роботу лінії Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). МОМ працює в Україні з 1996 року: допомагає Уряду України в управлінні міграційними процесами, протидіє торгівлі людьми, надає допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та людям, які зазнали наслідків конфлікту.

Previous post В Краматорске продолжается ремонт детской больницы
Next post В Краматорске в пос. Беленькое задержаны незаконные лесорубы

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *