На Херсонщині ціни на овочі диктують дощі » Новости Херсон

Тиждень злив на Херсонщині позначився на овочевому ціннику. І якщо ще недавно городина вже була, як то кажуть, ні по чому, то зараз ціни кусаються. Кабачки подорожчали з 8 до 20 гривень. Помідори – 35-55 гривень. Піднялася вартість огірків, капусти, молодої картоплі і т.д. Це прайс із рядового, не центрального ринку в Херсоні. У супермаркетах овочі дорожчі в рази. Дешевшою городина не буде, поки литимуть дощі і триматиметься прохолода – обіцяють продавці. За такої погоди овочі повільно стигнуть, зате швидко гниють. Врожаю збирається менше, вантажити й транспортувати сезонний товар у дощ незручно. А ще його треба встигнути продати, щоб не погнив.Зараз на базарних і магазинних прилавках 90% парникової городини, бо ж польової ще немає. Аграрна Херсонщини споживає здебільшого власні овочі. Продаються й імпортні, з Туреччини, Єгипту тощо, але їх небагато. Такий товар покупець розпізнає за значно вищою ціною та на вигляд (присутня деяка штучність). Вал овочів регіону дають Раденськ, Нова Маячка і звісно ж, Великі Копані, де розташований найбільший на Півдні гуртовий ринок. У цьому населеному пункті теплиці розташовані майже в кожному дворі.

До початку сезону польових овочів для селян триває період, який годує увесь рік – збір врожаю. Із парника середніх розмірів щотижня збирають не більше тонни огірків. Дощ дуже позначається на врожайності –  овочі й під плівкою люблять сонце, а його немає. Разом з тим, власники теплиць божаться, що в такі періоди ціни на городину особливо не піднімають, бо ж зацікавлені товар здати. Вартість накручується вже в дорозі до прилавків. Овочі, поки потраплять до покупця, часом проходять через двох-трьох перекупників і кожен додає свою накрутку. Тож і виходить, що кілограм огірків з теплиці за 8 гривень у супермаркеті коштує понад 30, і хтось заробляє більше за селянина, який «нянчив» ту городину з маленької розсади.

А от об’єктивною городники та фермери вважають нинішню ціну на полуницю (60 гривень за кілограм і вище).

Річ у тім, що популярна ягода вже відходить: у теплицях її вже немає, на полях визбирують останню. Полуниця й так цьогоріч порадувала Херсонщину своєю тривалою присутністю. Через холодну весну й неспекотний початок літа сезон змістився на два тижні.

Що ж до прогнозів на увесь сезон – агроексперти «вангують», що ціни на основну, польову городину будуть стабільно доступними. Навіть за умови дуже посушливих періодів влітку. Річ у тім, що на Херсонщині фермери вже давно перейшли на вирощування гібридних сортів городини, які відрізняються своєю витривалістю у спеку. Разом з тим, загрозу форсмажору ніхто не відміняв. Підтоплення, град, урагани час від часу завдають аграріям збитків.джерело

Previous post За прошедшую неделю более 700 мариупольцев нарушили ПДД. Новости Мариуполя и Донбасса |
Next post Град побив присадибні ділянки та городи на Херсонщині (ВІДЕО) » Новости Херсон

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *