Незаконный снос дома Уткина. Как отреагировали в КГГА – новини Києва на “RADA”

На знесення будинку Уткіна на Петлюри, 29 не давали дозвіл ані КМДА, ані Мінкульт, ані ДАБІ. Відповідальні за знесення будинку Уткіна відповідатимуть перед законом, зазначив мер Києва Віталій Кличко в етері “Радіо НВ”. Кримінальне впровадження по цій справі триває.

Зокрема, мер погодився, що будівля перебувала в задовільному стані, хоча забудовник наголошував на зворотному. Проте, додає Кличко, КМДА не завжди може вплинути на ситуацію з руйнуванням історичних будівель, адже більшість з них перебуває у приватній власності. Також очільник КМДА нагадав і про дім авіаконструктора Сікорського, який перебуває на балансі Міноборони та руйнується, а місто готове його відновити, але не може домогтися передачі в комунальну власність.

Читайте також: Садибу Сікорського на Ярвалу вимагають реставрувати через суд

Те саме стосується і Гостиного двору – місто зарезервувало гроші на його відновлення та намагається отримати його на свій баланс. Також Кличко нагадав про законопроєкт, який Київрада подавала до Верховної Ради України у 2018 році. Ним, зокрема, передбачалася можливість примусового викупу в комунальну власність та підвищення розміру штрафних санкцій за порушення.

Читайте також: Влада Києва не хоче віддавати Гостиний двір Мінкульту: що зараз відбувається

Нагадаємо, що дореволюційний будинок Уткіна біля Вокзальної площі, який входив до історичного ареалу Києва, знесли під забудову хмарочосом з апартаментами. Будівлю зносили протягом 10-11 квітня, попри відкрите кримінальне впровадження та приїзди поліції на виклик. А біля архітектурної пам’ятки на вулиці Тургенєвській, 19 помітили будівельну техніку. Будівлю обнесли будівельним парканом, проте інформаційний стенд з описом запланованих робіт відсутній. Активісти підозрюють, що її також можуть знести.

Фото: “Мапа Реновації”

Читайте также: Последние новости Украины и мира
Previous post Диллиан УАЙТ: «Усик был напуган в бою с Чисорой. Бил и убегал»
Next post Обновленный спорткомплекс на Радужном откроют до конца года – новини Києва на “RADA”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *