Оригинальные двери на “Арсенальной” поменяли на металлические – новини Києва на “RADA”

На станції метро “Арсенальна” частину оригінальних дерев’яних дверей замінили на сірі металеві попри те, що станція є пам’ятником архітектури. Про це повідомив Віталій Селик – голова ГО “Рада з урбаністики Києва”.

У Київському метрополітені пояснили це вимогами державних будівельних норм. За ДБН двері мають бути саме такими – металевими протипожежними.

Натомість Селик зауважив, що можна було передбачити фальш-фасад на двері, який би повторював оригінальний вигляд полотна.

Також він повідомив, що під час розмови з переможцем тендеру на закупівлю Київським метрополітеном таких дверей стало відомо, що на етапі виготовлення їх можна було пофарбувати у будь-який колір без зміни ціни. На протипожежних функціях це також жодним чином не відіб’ється.

Читайте також: Що не так з новими таймерами у київському метро – пояснює дизайнер

Альтернативний варіант – накласти МДФ-панель, яка повторюватиме вигляд дерева. У такому разі стандартний виріб здорожчає майже в два рази.

Як відомо, серед станцій Київського метрополітену п’ять є пам’ятниками архітектури. Це “Дніпро”, “Арсенальна”, “Хрещатик”, “Університет” і “Вокзальна”.

Раніше ми повідомляли про те, що на “Печерській” демонтували оригінальні світильники та замінили їх на LED-лампи для того, щоб знизити споживання енергії та посилити освітленість станції.

Фото: Віталій Селик

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *