Пивзавод на Подоле разрушается. Владельца притягивают к суду – новини Києва на “RADA”

Прокуратура Києва через суд вимагає у власника Пивоварного заводу Ріхерта укласти охоронний договір з метою збереження пам’ятки архітектури. Будівля заводу руйнується протягом багатьох років. Власник будівлі не вживає заходів щодо її збереження, попри визначені законодавством обов’язки.

Охоронний договір визначав би чітко регламентований режим використання пам’ятки, відповідальність за порушення такого режиму, види і терміни виконання ремонту, реставрації або консервації будівлі.

Пивзавод Ріхерта на Кирилівській, 35 побудований у 1892-1895 роках, є однією з найстаріших промислових садиб Подолу. З 1961 року комплекс споруд заводу використовувався Київським експериментальним заводом солодових екстрактів. У 1986 році завод занесли до переліку пам’яток архітектури місцевого значення.

Як відомо, понад 90% акцій ЗАТ “Пивзавод на Подолі” у 2006 році належали будівельної компанії “Акроліт”. Вона реалізує ряд проєктів на Подолі.

Читайте також: За шведськими поняттями: 7 шведських слів, яких бракує українцям

Раніше ми розповідали, що архітектурна студія SHOVK розробила концепцію ревіталізації Заводу Ріхерта на Подолі. Він міг би стати громадським культурним центром у складі житлових комплексів, які будуються по сусідству.

Нагадаємо, що на Воскресенці зносять басейн олімпійського резерву, де знаходилась унікальна водолазна шахта. На місці будівлі басейну побудують новий житловий комплекс.

Фото: Апостроф

Previous post Вакцина AstraZeneca прибудет в Украину 23 февраля – авиаперевозчик – новини Києва на “RADA”
Next post В мире появились робот-кот, робот-черепаха и сборщик яблок

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *