Посів та вирощування конопель на Херсонщині » Новости Херсон

 

За посів та вирощування конопель Херсонський апеляційний суд залишив у силі  1 рік обмеження волі.

Поширення наркоманії та зростання злочинності, пов’язаної із незаконним обігом наркотичних речовин, набувають все більших масштабів та стають серйозним соціальним чинником, який негативно впливає на життя, здоров’я та благополуччя людей та суспільства в цілому.

Вироком суду першої інстанції чоловіка було визнано винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ст. 310 ч. 1 Кримінального кодексу України (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) та призначено покарання -1 рікобмеження волі. Так, судом встановлено, що на присадибній ділянці будинку в теплицях засуджений незаконно посіяв і вирощував 14 кущів конопель.

Оскаржуючи вирок до Херсонського апеляційного суду, захисник послався на суворість покарання та просив призначити штраф.

Перевіривши матеріали провадження, колегія суддів дійшла висновку, що призначене  покарання відповідає принципам справедливості, співмірності та індивідуалізації покарання. 

З приводу доводів захисника щодо явно несправедливого покарання, апеляційний суд роз’яснив, що термін «явно несправедливе покарання» означає не будь-яку можливу відмінність в оцінці виду та розміру покарання, а істотну диспропорцію, неадекватність між визначеним судом видом та розміром покарання та тим видом і розміром покарання, яке б мало бути призначене, з приводу чого в ході апеляційного розгляду захисник не навів переконливих мотивів.

При цьому, колегія суддів констатувала, що покарання  призначено в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 310 КК.

А погашення попередніх чотирьох судимостей чоловіка на час вчинення злочину та наявність у нього цивільної дружини, на переконання колегії суддів, не свідчать про зменшення суспільної небезпечності його особи та не є безумовною підставою для пом’якшення покарання. 

Тож Херсонським апеляційним судом оскаржуваний вирок залишено без змін.

Previous post Херсонців запрошують віддати останню шану Павлу Гавришу » Новости Херсон
Next post Испытание стихией на Арабатской стрелке | Новости Херсона

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *