Рятувальники дбають про безпеку дітей під час літніх канікул – | Новини Вінниці та області

Діти – квіти життя. І для того, щоб вони зростали у безпечному середовищі, були захищені та готові до надзвичайних подій, рятувальники наголошують на важливості дотримання правил безпеки життєдіяльності. З цією метою ДСНС нагадує дорослим про необхідність слідкувати за тим, як діти проводять дозвілля у вільний від навчання час. Так, в Україні проходять різноманітні акції та активності для юних українців.

Зокрема, 5 червня полтавські рятувальники долучилися до проведення святкового заходу  «Kidsfest2021». Загальноміське дійство відбулося в Корпусному Саду. Фахівці Служби порятунку «101» нагадували малечі і їхнім батькам основні правила безпеки життєдіяльності. Також всі присутні дізнавалися про призначення аварійно-рятувального обладнання, яким оснащені пожежні та рятувальні автомобілі, приміряли елементи бойового одягу та спорядження і охоче фотографувалися та фотографували один одного у вбранні вогнеборців. Цікавою для дітлахів виявилася виставка боєприпасів піротехнічної групи Аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Родзинкою заходу стала можливість уявити себе справжніми рятувальниками і загасити умовну пожежу.

Цього ж дня в Одесі, у міському саду, Громадська організація «Громадський рух Віра, Надія, Любов» разом з Жіночим Консорціумом України з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, організувала публічний інформаційно-просвітницькиий  захід, який  спрямований на привернення уваги громадськості до питань захисту прав дітей. У рамках  свята фахівці ДСНС провели акцію «Запобігти.Врятувати. Допомогти.» Виступ рятувальників розпочався з розповіді про діяльність пожежно- рятувальної служби, про специфіку роботи рятувальників, дітям нагадали про найбільш поширені ризики, з якими можна зіткнутися під час літніх канікул, та довели статистику різних надзвичайних ситуацій.  Також рятувальники нагадали, як поводитись коли залишаєшься без нагляду дорослих, під час відпочинку біля водойм чи прогулянок у лісі, у випадку знаходження вибухонебезпечних предметів. Дітям також продемонстрували пожежно-рятувальну техніку і спорядження, а кожен бажаючий мав змогу посидіти в салоні пожежного автомобіля та  сфотографуватися з пожежним.

На Житомиршині 4 червня хорошівські рятувальники приєднались до проведення Дня цивільного захисту в місцевому ліцеї №1 та організували дітям пізновально-профілактичний захист з питань безпеки життєдіяльності. Під час зустрічі з учнями рятувальники розповіли присутнім про основні правила пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності у літній період. Зокрема, нагадали як поводити себе під час перебування на природі, про те, що ні в якому разі не можна самостійно відвідувати водойми, як не допустити пожежі в побуті та алгоритм дій при виявленні невідомих підозрілих предметів. По умовам заходу, аби школярики краще запам’ятали усі літні небезпеки, їм запропонували їх намалювати.

Рятувальники Личаківського районного відділу ГУ ДСНС України у Львівській області провели лекцію для дітей Личаківського будинку дитячої та юнацької творчості м. Львова. Фахівці нагадали правила безпеки в побуті та основні причини виникнення пожеж, номери екстрених служб, до яких слід телефонувати у випадку біди, як це правильно робити та що слід повідомити. Надзвичайники обговорили також алгоритм дій у випадку виникнення пожежі, як в побуті так і на відкритій території, та роздали листівки інформаційного характеру. Не оминули рятувальники й тему безпеки на воді у літній період часу.

Водночас, до виставково-експозиційного центру Головного управління ДСНС України у Миколаївській області завітали вихованці учбово-розважального дитячого центру “Оля-ля” м. Миколаєва. Про діяльність пожежно-рятувальної служби Миколаївщини, її історію та сьогодення, специфіку професії сучасних вогнеборців розповіла завідувачка виставки. Після бесіди малеча ознайомилась із різноманітними видами засобів пожежогасіння, макетами техніки та спецодягом рятувальників різних років. Особливу увагу приділили темі щодо небезпеки вибухонебезпечних предметів. Дітям довели до відома, що ні в якому разі не можна чіпати предмети схожі на ВНП, а одразу ж розповісти про знахідку дорослим, які зателефонують на спецлінії “101” або “102”. Особливий інтерес у хлопчиків та дівчат викликали приближені до реальності експозиції «Квартира до і після пожежі», «Пожежа комбайна у полі», «Ліквідація пожежі на кораблі» та інші. Жваво обговоривши причини пожеж, не оминули увагою результати безвідповідального ставлення людини до правил безпеки життєдіяльності.

Незважаючи на умови сьогодення, спричинені пандемією коронавірусу, фахівці ДСНС у будь-який спосіб намагаються навчати дітвору правилам безпеки. Тож, такі заходи проходять на регулярній основі.

Шановні батьки! З метою недопущення трагічних наслідків та травмування неповнолітніх, рятувальники закликають вас не залишати малолітніх дітей без нагляду та змалечку навчати їх основам безпеки!

Візьміть до уваги такі рекомендації:

  • не забувайте, що найкращим способом навчання дітей є власний позитивний приклад;
  • встановіть із дитиною довірливі стосунки, щоб вона розповідала вам про свої наміри та дослухалася до ваших рекомендацій та застережень;
  • поясніть малечі, що таке легкозаймисті, колючі, ріжучі, вибухонебезпечні предмети, яку небезпеку вони несуть;
  • розкажіть дитині про можливі «вуличні» загрози та небезпеки, застерігайте її від самостійного відвідування потенційно небезпечних місць (водойм, кар’єрів, тощо);
  • розповідайте про небезпеку використання піротехнічних засобів;
  • окресліть дитині коло людей, до яких вона може в разі потреби звернутися за допомогою;
  • не залишайте малолітніх дітей самих вдома;

Пам’ятайте, саме від вас залежить безпека та добробут вашої дитини!Previous post Увага! Попередження про погіршення погодних умов – | Новини Вінниці та області
Next post Реєстрація своєї туристичної мандрівки у рятувальників – запорука вчасної допомоги у горах! – | Новини Вінниці та області

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *