Рятувальники нагадують про важливість дотримання пожежної безпеки у житловому секторі – | Новини Буковини

Статистика виникнення пожеж у житловому секторі та трагічні випадки на них є вкрай не втішною. Так, лише з початку року у Чернівецькій області виникло 308 пожеж, з них – 179 в житловому секторі. Найчастіше причинами таких пожеж є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічним опаленням та електроприладами, а також необережне поводження з вогнем під час паління.  На жаль, пожежі призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й до травмування та загибелі людей. Так, під час пожеж у житловому секторі загинуло 12 осіб.

Значну пожежну небезпеку являє собою необережне поводження з вогнем під час паління. Лише з початку року на Буковині через порушення цих правил виникло 28  пожеж на яких загинуло 6 людей. Під час пожеж спричинених палінням в ліжку більшість людей гине через отруєння чадним газом, адже з моменту виникнення пожежі проходить чимало часу, що робить рятувальників безсилими у порятунку людського життя. Засинаючи з цигаркою в руках, людина не відчуває, як недопалок падає з її рук у постільні речі, що спричиняє тління, а згодом переростає в  пожежу.

Не менш поширеною причиною виникнення пожеж у житловому секторі є

порушення правил користування електричними приладами. З початку року виникло 53 пожежі, внаслідок яких загинуло 2 людини. Пожежа може виникнути внаслідок несправних електроприладів приладів або ж через неправильну експлуатацію електромережі. Одночасне використання великої кількості електроприладів може спричинити коротке замкнення електромережі, що в подальшому може призвести до пожежі.

При користуванні пічним опаленням також слід дотримуватися правил пожежної безпеки, адже їх порушення призводить до біди. Так, щоб виникла пожежа достатньо невеликої жаринки, яка може випасти з печі та потрапити на килим чи підлогу. Не менш небезпечним є перекал печі чи розпалювання вогню в ній за допомогою легкозаймистих речовин. Через недотримання цих правил на Буковині трапилось 49 пожеж на яких загинуло 4 людини.

Тож, зважаючи на невтішну статистику рятувальники Буковини звертаються до громадян неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки аби уникнути біди та зберегти ваше життя і майно від знищення.

                                                                                                                

Головне управління ДСНС України у Чернівецькій області

 


Читайте также: Последние новости Украины и мира
Previous post Жадан, Соловій, Карпа: українські зірки об’єдналися, щоб допомогти долати освітню нерівність
Next post Чернівецький район: рятувальники обговорили питання цивільного захисту з головами ОТГ – | Новини Буковини

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *