Стало известно, когда ждать новую вспышку эпидемии Covid-19

Ситуация по заболеваемости коронавирусом значительно улучшилась, как в Краматорске, так и в целом по стране. Но расслабляться не стоит. Председатель комитета Верховной Рады по вопросам здоровья нации, медицинской помощи и медицинского страхования, народный депутат от “Слуги народа” Михаил Радуцкий на своей странице в Фейсбуке дал прогноз, когда ждать новую вспышку Covid-19.

“Літо, антитіла, наслідки карантинних обмежень: епідеміологічна ситуація в Україні повернулась до рівня серпня 2020 року.

Сьогодні на селекторній нараді у Президента були оприлюднені позитивні цифри: в Україні стабільно позитивна динаміка щодо захворюваності на Covid-19, лікарні розвантажуються, кількість одужуючих стабільно перевищує кількість нових хворих.

Дійсно, третя хвиля коронавірусної хвороби майже завершилась. Це загальносвітова тенденція, Україна не виняток. Основні епідеміологічні показники відповідають серпню-вересню 2020 року:

1022 хворих виявлено за останню добу;
18% зайнято ліжок з киснем;
32% зайнято реанімаційних ліжок;
9% зайнято апаратів ШВЛ.

За інформацією лікарів, сьогодні значно менше пацієнтів надходить у важкому стані. Значно зменшилася кількість летальних випадків.

Втім, динаміка по регіонах доволі відчутно відрізняється. Наприклад, у Полтавській області зайнято 19% місць у «ковідних» лікарнях, у Дніпропетровській – 30%. На думку фахівців, є три причини покращення епідситуації.

сезонність гострих респіраторних захворювань. Влітку пацієнтів з таким діагнозом традиційно стає значно менше.
спрацювали карантинні обмеження «червоних» зон. Саме в тих регіонах, де вводили максимальні обмеження, фіксується найкраща динаміка по кількості хворих.
 сформовані антитіла у людей, які перехворіли. За статистикою, на одного хворого «з симптомами» припадає три «без симптомів».

Майже неможливо підрахувати кількість безсимптомних пацієнтів, але, за оцінками експертів, це орієнтовно 20% населення.
Враховуючи досвід минулого року, можна припустити, що наступна хвиля пандемії буде очікувати нас восени. У МОЗ є декілька місяців, щоб пришвидшити вакцинацію і зламати вже звичний сценарій розвитку подій.

Перші кроки вже зроблені. На вихідних завдяки наполегливості нового міністра відкриті перші три Центри вакцинації, які показали дуже високу ефективність. Сподіваюсь, на наступних вихідних побачимо масштабування цього проєкту: міністерство підготувало для місцевої влади всі необхідні алгоритми. Тепер все залежить від мотивації місцевих керівників та стабільності поставок вакцин до України”.

Previous post Выпускной в Школе искусств№3 Краматорска: фотосессия и праздничный концерт
Next post Невідомі в Черкасах викрали автомобіль (ФОТО)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *