В Бабьем Яру строят синагогу в виде книги: визуализации – новини Києва на “RADA”

У квітні в Бабиному Яру відкриють символічну синагогу та місце для молитви – “Місце для роздумів”. Нова споруда буде зведена у вигляді книжки та подібно їй відкриватиметься. Над об’єктом працює Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”.

Синагогу мають відкрити до 8 квітня – у День Катастрофи і героїзму європейського єврейства.

Висота споруди – 12 метрів, приблизно як триповерховий дім. Вона розташується одразу за арт-об’єктом “Менора”, біля схилу яру, який традиційно є місцем скорботи, молитви та вшанування жертв трагедії для євреїв.

Проєкт будівлі розробив архітектор Мануель Герц, який спроєктував синагогу в Майнці. За допомогою спеціальних механізмів споруда розкриватиметься як книжка.

Вона буде зроблена з амбарного дуба 100-річної давнини. Деревину для неї брали зі старих закинутих споруд. Усередині – розписи візерунками і текстами молитв, якими прикрашали старовинні синагоги на Західній Україні, і які згодом були знищені під час Другої світової війни.

Читайте також: Меморіальний центр “Бабин Яр” представив діджитал-проєкти, над якими працює

Стеля прикрашена візерунками карти зоряного неба від 29 вересня 1941 року – це день, коли почалися перші масові розстріли в Бабиному Яру. Зорі зображені у вигляді квітів.

Раніше ми писали, що на проспекті Перемоги відкривали інсталяцію Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” – “Погляд у минуле”. Вона складається з двох кам’яних валунів, між якими лежить дерево. У кам’яні стели вмонтували монокуляри з фотографіями німецького військового фотографа-пропагандиста Йоганнеса Геле. Світлини зроблені восени 1941 року під час окупації Києва.

Фото: Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”

Menu