Від 7 до 12: за несплату податків та ЄСВ українців загрожує ув’язнення » Новости Херсон


 

За несплату податків та ЄСВ (єдиний соціальний внесок) може загрожувати до 7 років в’язниці. За сам факт подачі помилкової заяви про відшкодування ПДВ (податок на додану вартість) загрожує ув’язнення до 12 років.Нововведення прописані в схваленому в першому читанні ВР законопроекті №3959-1. Він присвячений створенню Бюро економічної безпеки України (БЕБ), яке буде займатися виявленням, припиненням, розслідуванням і розкриттям кримінальних злочинів в сфері економіки.
Проект закону пропонує ввести кримінальну відповідальність за незаконне відшкодування ПДВ, за подачу заяви про таке відшкодування, яке прирівняне до шахрайства, з тюремним ув’язненням до 12 років. Також пропонується ввести штрафи за незаконне використання назви і знаків приналежності до БЕБ (від 17 тис. Грн до 85 тис. Грн), повернути кримінальну відповідальність за ухилення від сплати податків і зборів з тюремним ув’язненням до 7 років.

Законопроект визначає законодавчі основи для створення і реалізації окремих завдань незалежного державного правоохоронного органу. Він в тому числі повинен виконувати функції аналітичної оцінки, запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності.

Головним комплексним результатом прийняття закону стане функціональна можливість для реалізації окремих повноважень з досудового розслідування кримінальних правопорушень детективами Бюро економічної безпеки України після його створення і початку функціонування. Відзначимо, що кримінальна відповідальність настає не тільки за несплату податків та ЄСВ, а й за платежі, що дає можливість для зловживань з боку перевіряючих.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *