Вікна зі знижкою вийшли «золотими», або Як не потрапити на гачок шахраїв мешканцям Краматорська

У неприємну історію потрапила читачка «Восточного проекту» Тетяна Петрівна, мешканка одного з селищ. Жінка розповіла, що по селищу ходили представники фірми по установці пластикових вікон і дверей. І прямо на вулиці пропонували жителям свої послуги за низькими цінами.

«Молоді хлопці так переконливо розповідали, що тільки їхня фірма встановлює якісні вікна і за найнижчими в місті цінами. Вони весь час розповідали про вікна однієї відомої німецької фірми, суперякісний і надійні. Причому, обіцяли знижку в 30%. Це була дуже хороша ціна. Я підписала з ними договір, навіть не читаючи його, так переконливо вони говорили. І заплатила гроші. Через час приїхала машина, вивантажила мої пластикові вікна і поїхала. Я стала чекати, коли ж вони повернуться, щоб їх встановлювати. Прочекав два тижні, ніхто не приїжджав, я подзвонила у фірму. Там сказали, що установка не входить в оплату, в договорі це не значиться. Крім того, коли я уважно прочитала договір, то виявила, що вікна там вказані зовсім іншої фірми, набагато дешевше. Звідси і ціна, а ніяка не знижка. Дуже прикро було. По-перше, довелося по-новій шукати фірму, яка встановить вікна, і платити додаткові гроші. А по-друге, звичайно ж, ми не задоволені якістю. Адже привезли найдешевші вікна. Ось так ми попалися на гачок шахраїв. Хочу звернутися до всіх: будьте уважними в подібних ситуаціях! ».

Про те, як правильно укласти договір, щоб надалі уникнути неприємностей, «Восточному проекту» розповів начальник Головного управління Госпродпотребслужби в Донецькій області Олександр Тузов:

– Останнім часом в Головне управління Госпродпотребслужби в Донецькій області надходять численні звернення від споживачів з питань невиконання укладених договорів з виготовлення та встановлення металопластикових конструкцій. За поточний рік було розглянуто 53 таких звернення. Щоб уникнути непорозумінь і неприємностей надалі, перед укладенням договору з виготовлення та встановлення металопластикових конструкцій раджу споживачам дотримуватися кількох простих правил. Звертайте увагу на термін, протягом якого фірма працює на ринку, порадьтеся зі знайомими, які вже замовляли такі вироби. Дізнайтеся, чи є у компанії-установника пластикової продукції власне виробництво і як далеко від вашого міста воно розташоване.

– Яку інформацію повинна надати фірма по установці металопластикових конструкцій споживачам?

– До придбання продукції споживачам повинна бути надана  наступна інформація:

– перелік послуг, що надаються замовникам;

– позначення стандартів, обов’язковим вимогам яких повинні відповідати конструкції і монтажні шви;

– строки виконання робіт;

– гарантійні зобов’язання виконавця послуг;

– відомості про порядок і форму оплати; – ціни на конструкції і виконувані роботи. – Перед укладенням договору перш за все, поцікавтеся про наявність документів, що засвідчують якість та безпеку матеріалів, використовуваних при виготовленні ПВХ конструкцій; попередньо з’ясуйте ціни, порівняйте з цінами в інших виконавців. Перш ніж підписувати, уважно прочитайте текст договору, з’ясуйте, чи все відомості про конструкцію внесені в договір, в додатку до нього. Перевірте інформацію, що саме буде зроблено виконавцем, а також внесені в проект договору всі ті роботи, матеріали, ціни, умови оплати, поставки, установки конструкцій, взагалі все те, про що вам усно розповів представник виконавця послуг.

– Які відомості повинні бути в договорі?

– Як правило, договір на виготовлення і монтаж продукції це договір підряду, а не договір купівлі-продажу. Тому в договорі обов’язково вказуються: строки виконання робіт, інформація про ціну послуг, так як ці умови є істотними для договору підряду. Також в договорі обов’язково вказується:

– дата укладення договору;

– найменування і місцезнаходження виконавця послуг;

– відповідальність виконавця в разі неякісного виконання робіт і порушення термінів виконання замовлення;

– гарантійні зобов’язання;

– правила ефективного і безпечного використання продукції;

– перелік послуг, що надаються замовникові (буває, що в документах вказано: виконавець зобов’язується виготовити і передати товар, але про встановлення конструкції немає ні слова);

– строки виконання робіт;

– ціни на конструкції і виконувані роботи.

Договір складається у двох примірниках – для споживача і виконавця. Уважно перевіряйте додатки до договору, опису, специфікації, ескізи (креслення) ваших майбутніх ПВХ конструкцій. Оплата узгодженої суми обов’язково підтверджується платіжним документом. Вимагайте укладення договору купівлі-продажу ПВХ конструкцій. Що б ви не замовляли, купували, обов’язково вимагайте укладення договорів на ці послуги, розрахункові документи на оплату послуг і зберігайте їх.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *