Винищення лісів на Черкащинi | Новости Черкасс – Dunrada.com.ua

Екологічне лихо: Винищення лісів в Україні

Винищення лісів на Черкащинi.

Україну в буквальному сенсі «вирубують». Наша держава в рекордний проміжок часу скотилася з першого на останнє місце в Європі за кількістю лісонасаджень. На сьогодні обсяги нелегального вирубування лісу сягли критичного рівня.

Щороку бандити вирізають сотні тисяч дерев та вивозять їх з держави на продаж. Ліси пустіють, екологія погіршується, а люди дуже швидко втрачають одне з ключових природних багатств, яке, згідно з Конституцією, належить народу.

Фахівці вважають, що вже знищено понад 30% лісових насаджень України, хоча насправді може йтися про значно більші цифри.

А це – пряма загроза екологічної катастрофи небачених масштабів. Через вирубування лісів степ просувається на північ, змінюється ландшафт, порушується екосистема, зникають цілі види тварин і птахів, у Карпатах через відсутність лісів частішають повені.

Для багатьох людей ліс в умовах масового безробіття – це природний годувальник. Люди збирають гриби та ягоди, щоб потім продати їх на ринку, і для них цей дохід – чи не єдиний спосіб прогодувати сім’ю.

І якщо ситуацію не почати змінювати вже найближчим часом, ми не зможемо уникнути серйозних кліматичних проблем. Влада мала б почати займатися цим питанням «ще вчора»…

… Але влада цинічно наживається на незаконному вирубуванні лісу. Голови обладміністрацій, райдержадміністрацій, директори лісгоспів, головні лісники і головні інженери, митники – це ті ланки на місцях, які так чи інакше причетні до кругової поруки, результатом якої стають тотальне вирубування українських лісів і контрабанда сировини за кордон. Звісно, відкати йдуть і на самий верх. Центральна влада покриває цей злочин.

Зазвичай елітну деревину маркують як продукт санітарної вирубки. Потім кращу деревину відправляють на західний кордон, де вона за демпінговими цінами реалізується європейським компаніям, а залишки продають власникам приватних пилорам. А людям у регіонах залишаються тільки пеньки і розбиті лісовозами дороги. На світлинах зображено як проводиться санітарна вирубка в Черкаському районі державним підприємством «Чигиринське лісове господарство».

 


Previous post Национальная Сорочинская ярмарка | Новости Черкасс – Dunrada.com.ua
Next post Открыта навигация в 2017 – Прогулки по Днепру на теплоходе | Новости Черкасс – Dunrada.com.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *